3 ting der giver glæde i hverdagen og med til at fylde depoterne op med positiv energi.
Middag på La Locanda sammen med ham den skønne for at fejre at han har haft sidste arbejdsdag og at efter påske starter der en nyt udfordring.
Når man lader opvask være opvask og indkøbsseddel være blank og i stedet finder perler frem til lidt kvalitets tid sammen med pigerne. Karoline og jeg har lavet servietteringe til påskefrokosten i morgen. Josefine har lavet hjertet og sekskanten.
En tur i biografen med de bedste piger. I mandags var vi inde og se den nye film Hjem. Den fik 👍👍 fra os alle tre. Så det kan anbefales som en aktivitet her i påsken. Jeg fik faktisk de 2 af billetterne gratis da jeg havde nok bonuspoint som medlem af Nordisk films biografer. Man optjener point på billetter, men også når man køber pop corn mm. Og hvis man er VIP medlem som mig, så spare man 20% på popcorn menuer og får 20% flere point. Så det kan betale sig at være medlem og det er endda gratis.
Åh, hyggellgt indlæg – skal selv i bio idag, det bliver skønt 😀
– Anne